Home »

 
 

Başkanın Mesajı

 

Merhabalar,

Lisansüstü ÖTK,  Boğaziçi Üniversitesinin yeni meşruiyetini kazanmış bir temsiliyet organıdır. İlk yılını henüz doldurmadığı, kendi kurumsal kültürünü oluşturamadığı için hem üniversite yönetimi tarafından hem de öğrenciler tarafından işlevi ve anlamı bir bakıma belirsizdir diyebiliriz. Bu muğlak durum, seçim yoluyla göreve gelen beni ve üst kurul arkadaşlarımı -dolaylı ya da dolaysız- olarak etkilemektedir. Bu sebeple, kurucu kurul olarak gördüğümüz Lisansüstü ÖTK’nın  üst kurulunun temel gayesi, öğrenci odaklı faaliyetler içinde bulunmak ve bu faaliyetler aracılığıyla bundan sonraki yıllarda seçilecek kurullar için ÖTK’nın bilinirliğini arttırmak ve ÖTK’ya yönetimsel işlevsellik kazandırmaktır. Bu meram doğrultusunda, tüm siyasi fikirlerden bağımsız olarak “öğrencinin yanında ve öğrenci için”  fikriyle büyük bir hevesle ve idealist bir şekilde çalışmaya başladık.

Üst kurul olarak ortak görüşümüz, ÖTK’nın seçilmiş ya da seçilmemiş tüm öğrencilerin ve tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerinin kurulu olduğudur. Bu sebeple, üst kurul yazışmalarımız ve toplantılarımız olması gerektiğini düşündüğümüz gibi şeffaf ve herkese açıktır.

ÖTK’nın bilinirliğinin az ve etkinlik çapının dar olması sebebiyle üniversiteyle ilgili herhangi bir konuyu dert edinmiş, çözüm/iyileştirme için çaba sarf edecek olan -ÖTK üyesi olsun olmasın- tüm arkadaşlarımızla beraber çalışmaya hazırız. Üniversitemiz ve öğrenciler adına karşılık beklemeden bir şeyler yapmak isteyen herkes bizim için değerlidir.

Hepimiz için verimli bir akademik yıl olması dileğiyle…

Özcan KAYA

Lisansüstü ÖTK Başkanı

Duyurular »

Kütüphane Artık 24.00’a Kadar Açık!

ÖTK’nın girişimleriyle kütüphane çalışma saatleri uzatıldı! Artık Cumartesi günü hariç kütüphane 24.00’a kadar açık kalacaktır. Detaylar...

 

BOUN 101- Intro. to Boğaziçi

Yeni Başlayanlar İçin Boğaziçi! 

 
15 Eylül – Mezunlar Günü!

15 Eylül – Mezunlar Günü!

 
 

Twitter